ZNPK przeciw podwyżkom opłat za postój pociągów

ZNPK, wspólnie z IGTL oraz RBF, wystąpił do Ministra P. Malepszaka z wnioskiem o spowodowanie wycofania się PKP PLK z radykalnych, osiągających nawet 1800%, kosztów dostępu do infrastruktury kolejowej takiej jak tory główne dodatkowe. ZNPK wskazuje, że podwyżki nie zostały w żaden sposób skonsultowane z rynkiem, a postępująca zapaść w przewozach towarowych w żaden sposób nie uzasadnia wprowadzania podwyżek. ZNPK wskazuje również, że kierowcy nie ponoszą opłat za postój TIR-ów na parkingach przy autostradach i drogach ekspresowych, a jest to tożsamy element procesu operacyjnego.

Z pełną treścią wystąpienia można zapoznać się tutaj.

 

Grafika wykorzystana w artykule została wygenerowana przy użyciu narzędzi AI