Gala z okazji X-lecie działalności ZNPK

Gala z okazji X-lecie działalności ZNPK

27 czerwca 2019 miała miejsce uroczysta kolacja z okazji X-lecia działalności Związku Niezależnych Przewoźników Kolejowych. Członkowie ZNPK, wraz z zaproszonymi gośćmi, mieli okazję spotkać się i porozmawiać w kameralnej atmosferze stworzonej przez warszawski Hotel Lord. Wśród zaproszonych Gości nie zabrakło przedstawicieli władz ZNPK z okresu zakładania działalności, przedstawicieli spółek z Grupy PKP, Urzędu Transportu Kolejowego, branżowych mediów oraz całego grona osób – Przyjaciół ZNPK.

Prezes ZNPK Wojciech Jurkiewicz w okolicznościowej przemowie wspomniał m.in. o wszystkich osobach, które przyczyniły się do powstania Związku, w tym m.in. członków Zarządu ZNPK pierwszych kadencji: Pawła Pucka, Tima Holloway`a, Rafała Milczarskiego oraz Krzysztofa Sędzikowskiego, a także Panią Mecenas Monikę Laske, która towarzyszy ZNPK od czasów powstania organizacji i stoi za wieloma sukcesami jakie ZNPK odniósł na drodze prawnych batalii o sprawiedliwą i efektywną kolej. Pani Mecenas Monika Laske, a także Rafał Milczarski, Prezes ZNPK w latach 2009-2013, zostali uhonorowani przez Prezesa Wojciecha Jurkiewicza okolicznościowymi upominkami za szczególny wkład w powstanie i rozwój Związku. Z kolei Radosław Pacewicz, Wiceprezes Urzędu Transportu Kolejowego wspomniał historię współpracy Związku oraz UTK i wręczył Prezesowi Wojciechowi Jurkiewiczowi okolicznościowy podarunek.

Kolację uświetniła sentymantalna wycieczka do deszczowej Szkocji, czyli seans degustacji whisky połączona z opowieściami o historii tego trunku i jego poszczególnych rodzajów, poprowadzona przez znawcę gatunku, Dariusza Szypielewicza.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]